Wieczorem, 2 grudnia w Trzycatku i na całym Świecie rozpoczyna się czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana.

Oczekiwanie – w tym słowie streszcza się najgłębszy sens Adwentu. Wszystko wokół podpowiada nam, że to adwentowe oczekiwanie jest wyjątkowe, inne niż wszystkie pozostałe, gdyż w Adwencie przygotowujemy się na najważniejsze narodziny w historii świata – Jezusa Chrystusa. Wzorem roku ubiegłego mamy dla naszych Parafian ciekawą propozycję oraz zachętę do podjęcia duchowego i fizycznego wyzwania. W tym roku na Roratach będziemy budowali w naszych sercach stajenkę dla Dzieciątka Jezus. Pomoże w tym św. Franciszek, który 800 lat temu pierwszy zbudował stajenkę w miejscowości Greccio we Włoszech. Poznamy najważniejsze epizody z życia budowniczego stajenki. Dzieciom tworzącym w swoich sercach miejsce dla Jezusa będzie towarzyszyć Biedaczyna z Asyżu. Skorzystają z rad i wskazówek udzielanych przez św. Franciszka, podobnie jak robotnicy, stawiając jakąś budowlę, korzystają z projektu stworzonego przez architekta.

Msze święte roratnie odprawiane będą od poniedziałku do soboty:
- w poniedziałek, środę, czwartek i piątek o godzinie 17:00
- we wtorek o godzinie 06:30
- w sobotni poranek o 08:00
w dniach 4 - 23 grudnia.

Skorzystajmy z tego duchowego dobrodziejstwa i przygotujmy się do pamiątki narodzin Zbawiciela.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy i wędrówki drogami adwentu: dzieci, młodzież, dorosłych i seniorów. sa”).

Bez względu na wiek gorąco zachęcamy do przyniesienia tradycyjnych lampionów – będzie codziennie losowana nagroda niespodzianka.

Prezentuje piosenkę tegorocznych Rorat