Ogłoszenia duszpasterskie – 6.08

Niedziela – 20 Zwykła                                         20 sierpnia 2017

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na budowę Domu Księży Emerytów w Andrychowie. Składam Bóg zapłać za każdą ofiarę.

W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek od 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu.

Również w czwartek po Mszy św. odbędzie się spotkanie Służby Liturgicznej, czyli wszystkich ministrantów i lektorów, przed Mszą św. na Trójstyku.

W piątek po Mszy św. odmówimy koronkę do Miłosierdzia Bożego.

W sobotę, 26 sierpnia, obchodzimy uroczystość NMP Częstochowskiej. W tym dniu odbędzie się również coroczne spotkanie i Msza św. na Trójstyku. O godz. 9.00 odprawimy nabożeństwo maryjne, a o 9.30 wyruszy z kościoła procesja na Trójstyk pod przewodnictwem Ks. Biskupa. Wszystkich Parafian i Gości zapraszam do udziału. Bardzo serdecznie proszę o przyjście w strojach regionalnych. O godz. 10.00 rozpocznie się na Trójstyku Msza św. w języku czeskim, której przewodniczyć będzie bp Martin David z diecezji ostrawsko-opawskiej, a koncelebrować będzie biskup Piotr Greger.

Bóg zapłać za utrzymanie czystości naszego kościoła. Przez najbliższe dwa tygodnie proszę o sprzątanie kościoła mieszkańców domów – nry: 693, 698, 610, 441.

Pielgrzymka – Sanktuaria maryjne Europy 2017 – program [kliknij aby pobrać program pielgrzymki]

Ogloszenia diecezjalne

OGŁOSZENIA DIECEZJALNE

ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W SPOTKANIU MODLITEWNYM NA POGRANICZU TRZECH PAŃSTW

Jest już tradycją, że w miesiącu sierpniu teren pogranicza trzech państw (Czechy, Słowacja, Polska) oraz trzech diecezji (żilińska, ostrawsko-opawska, bielsko-żywiecka) staje się miejscem wyjątkowego wydarzenia religijnego. Tegoroczne spotkanie przypada w 100. lecie objawień maryjnych w Fatimie, w roku 300. rocznicy koronacji Obrazu Matki Bożej Królowej Polski na Jasnej Górze, w roku 140. rocznicy objawień Maki Bożej w Gietrzwał- dzie oraz w 25. rocznicę powstania naszej diecezji.

Zapraszam wszystkich Diecezjan wraz z Duszpasterzami do udziału w uroczystościach na tzw. Trójstyku. Przekraczając granice państw chcemy umocnić misyjny zapał, by dając świadectwo wiary wyjść do wszystkich, którzy żyją z dala od Boga i utracili kontakt z Kościołem. Bez względu na to, po jakiej stronie granicy mieszkamy, jesteśmy jednym Kościołem Jezusa Chrystusa i mamy tę samą Matkę-Maryję, która jest naszą Orędowniczką i Wspomożycielką. Niech Trójstyk okaże się – po raz kolejny – miejscem spotkania ludzi modlących się o dar Bożego pokoju i jedność między narodami.

Tegoroczne uroczystości odbędą się w liturgiczną uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej (sobota, 26 sierpnia). Początek o godzinie 9.30 w kościele pw. Matki Boskiej Frydeckiej w Jaworzynce Trzycatku, skąd – po krótkiej modlitwie – wyruszymy procesyjnie na Trójstyk, gdzie sprawowana będzie Msza święta z udziałem wiernych trzech narodów.

W oczekiwaniu na spotkanie, wszystkich polecam opiece Matki Bożej Frydeckiej i z serca błogosławię.

+ Piotr GREGER Wikariusz Generalny

POMOC DLA POSZKODOWANYCH W WYNIKU NAWAŁNIC NA POMORZU

Ogólnopolską akcję pomocy koordynuje Caritas Polska.

Aby pomóc materialnie należy wysłać SMS z hasłem

WICHURA pod numer 72052      (koszt 2,46 zł z VAT)

lub dokonać wpłaty na konto Caritas Polska

PL 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384

– z dopiskiem WICHURA.

Bliższe informacje dotyczące sposobów pomocy można odnaleźć na stronie internetowej www.caritas.pl.

Z apelem o wsparcie modlitewne i materialne dla dotkniętych skutkami ostatnich nawałnic, zwrócił się również przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki. Prosimy również o modlitwę za osoby poszkodowane i świadczące im pomoc oraz ludzką solidarność w czynie i słowie w obliczu nieszczęścia.

Ogloszenia inne

OGŁOSZENIA INNE