Ogłoszenia duszpasterskie – 6.08

Niedziela – 24 Zwykła                              17 września 2017

Dzisiaj odbywają się dożynki w parafiach naszego dekanatu i w gminie Istebna. Msza święta żniwna w naszym kościele o godz. 11.00. Następnie sprzed kościoła wyruszy korowód dożynkowy do Istebnej, gdzie w amfiteatrze odbędą się dożynkowe uroczystości gminne. Dożynki w naszej parafii w tym roku organizują mieszkańcy Szkawranów i Małyjurków.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii i naszego kościoła, głównie na energię elektryczną. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.

Dzisiaj również obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Przy wyjściu z kościoła będzie specjalna składka na radio diecezjalne Anioł Beskidów.

We wtorek, 19 września, rozpoczyna się pielgrzymka „Szlakiem sanktuariów maryjnych Europy”. O godz. 18.30 zostanie odprawiona Msza św. o błogosł. Boże dla pielgrzymów i szczęśliwą podróż. Odjazd autokaru pielgrzymkowego z ronda o godz. 20.00.

W czasie trwania pielgrzymki i mojej nieobecności wszystkie sprawy nagłe, jak wezwanie do chorego czy ew. pogrzeb, należy załatwić w parafii w Jaworzynce Centrum.

W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek od 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcam do indywidualnej modlitwy adoracyjnej. Na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszam wszystkie dzieci naszej parafii.

Bóg zapłać za utrzymanie czystości naszego kościoła. Przez najbliższe dwa tygodnie proszę o sprzątanie kościoła mieszkańców domów – nry: 255, 83, 90, 95.

Pielgrzymka – Sanktuaria maryjne Europy 2017 – program [kliknij aby pobrać program pielgrzymki]

Ogloszenia diecezjalne

OGŁOSZENIA DIECEZJALNE

POMOC DLA POSZKODOWANYCH W WYNIKU NAWAŁNIC NA POMORZU

Ogólnopolską akcję pomocy koordynuje Caritas Polska.

Aby pomóc materialnie należy wysłać SMS z hasłem

WICHURA pod numer 72052      (koszt 2,46 zł z VAT)

lub dokonać wpłaty na konto Caritas Polska

PL 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384

– z dopiskiem WICHURA.

Bliższe informacje dotyczące sposobów pomocy można odnaleźć na stronie internetowej www.caritas.pl.

Z apelem o wsparcie modlitewne i materialne dla dotkniętych skutkami ostatnich nawałnic, zwrócił się również przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki. Prosimy również o modlitwę za osoby poszkodowane i świadczące im pomoc oraz ludzką solidarność w czynie i słowie w obliczu nieszczęścia.

Ogloszenia inne

OGŁOSZENIA INNE