OGŁOSZENIA

Parafii Matki Bożej Frydeckiej – Jaworzynka Trzycatek


Niedziela – 2 Adwentu                                                 10 grudnia 2017

 

Dzisiaj, jak zwykle w drugą niedzielę Adwentu, przy drzwiach kościoła zbierane będą ofiary na Kościół na Wschodzie. Również dzisiaj przy wyjściu z kościoła będą rozdawane medaliki NMP.

Msze święte roratnie są odprawiane w czasie adwentu w poniedziałki, środy, czwartki i piątki o godz. 17.00. Serdecznie wszystkich zapraszam, szczególnie wszystkie dzieci. Do udziału w roratach zachęcam także naszą młodzież.

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 16.30.

W tym tygodniu, w środę, piątek i sobotę, przypadają Kwartalne Dni Modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.

W czwartek o 16.30 indywidualna adoracja Najśw. Sakramentu.

W piątek po Mszy św. odprawimy nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z racji trzeciego piątku miesiąca. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

Również w piątek o 18.15 odbędzie się przedświąteczne spotkanie ministrantów.

W przyszłą niedzielę o godz. 9.00 odbędzie się kolejne spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. Natomiast o godz. 11.00 spotkanie katechetyczne kandydatów do bierzmowania.

W przyszłą niedzielę po południu o godz. 15.00 odprawimy nabożeństwo adwentowe z poświęceniem wody i kredy na odwiedziny duszpasterskie rodzin.

Odwiedziny duszpasterskie rodzin czyli kolędę rozpocznę w środę, 27 grudnia. Plan kolędy jest już wywieszony na tablicy ogłoszeń. Wyszczególnione są w nim numery poszczególnych domów w kolejności ich odwiedzania kolędowego. Gdyby znalazły się tam błędy lub opuszczenia, proszę o zgłoszenie tego w zakrystii.

Zgodnie z tradycją w pierwszy dzień świąt o godz. 10.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji rocznych dzieci. Proszę o zgłoszenie roczków w zakrystii.  Natomiast w drugi dzień świąt zostanie odprawiona Msza św. w intencji jubilatów małżeńskich. Również proszę o zgłoszenie obchodzonego jubileuszu w zakrystii.

Od dzisiaj w zakrystii są do nabycia opłatki wigilijne.

Bóg zapłać za utrzymanie czystości naszego kościoła. Przez najbliższe dwa tygodnie  proszę o sprzątanie kościoła mieszkańców domów – nry: 107, 108, 135, 696.