OGŁOSZENIA

Parafii Matki Bożej Frydeckiej – Jaworzynka Trzycatek


Niedziela – Zesłanie Ducha Świętego                        20 maja 2018

 

Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy uroczystość Pierwszej Komunii świętej. Po raz pierwszy do Stołu Pańskiego przystąpi dzisiaj 19 dzieci.

Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych składam serdeczne podziękowanie za aktywne włączenie się w przygotowania, za uporządkowanie obejścia kościoła, za dekorację naszej świątyni na dzisiejszą uroczystość. Bóg zapłać także jeszcze raz za wykonanie remontu pokoju gościnnego na probostwie.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła i naszej parafii. Składam Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.

Dzisiaj po południu o godz. 15.00 zapraszam na nabożeństwo majowe. W ramach tego nabożeństwa modlić się będziemy do Ducha świętego z racji dzisiejszej uroczystości  Zesłania Ducha Świętego. Nabożeństwa majowe w dni powszednie tego tygodnia będziemy odprawiać po Mszy św. wieczornej.

Jutro, w poniedziałek, obchodzimy święto NMP Matki Kościoła. Jest to też Misyjny Dzień Chorych. Przy drzwiach kościoła będzie składka na Dom Matki i Dziecka.

Od jutra do piątku w ramach tzw. „Białego Tygodnia” dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami przychodzić będą codziennie na Mszę św. i nabożeństwo majowe o godz. 18.00

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.

W czwartek obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to zarazem Dzień modlitwy za Kościół w Chinach. Od godz. 17.30 indywidualna adoracja Najświętszego Sakramentu.

W piątek chcemy rozpocząć prace związane z przygotowaniem i dekoracją kościoła na Prymicje oraz przystrojeniem trasy procesji prymicyjnej. Proszę w imieniu komitetu organizacyjnego, by wzdłuż swojej posesji przyozdobić trasę. Materiały do dekoracji będą dostarczone w piątek.

W sobotę, 26 maja, o godz. 10.00 w kościele katedralnym w Bielsku-Białej Ksiądz Biskup Roman Pindel udzieli diakonom naszej diecezji święceń prezbiteratu. Wśród nich będzie nasz diakon, Jerzy Kajzar. Wszystkich kandydatów do święceń polecamy Panu Bogu w modlitwie. Tych, którzy zapisali się na wyjazd na święcenia do Bielska-Białej, informuję, że autokar i mikrobus odjadą o godz. 8.00 z Durajów.

W związku ze święceniami w sobotę nie będzie u nas Mszy św. o godz. 8.00 rano.

W przyszłą niedzielę, 27 maja, przypada uroczystość Najświętszej Trójcy. O godz. 11.00 Ks. Neoprezbiter Jerzy Kajzar  odprawi swoją Mszę świętą Prymicyjną. O godz. 10.30 wyruszy procesja z domu rodzinnego Księdza Neoprezbitera na Durajach.

Bóg zapłać za utrzymanie czystości naszego kościoła. Jeszcze przez najbliższy tydzień  proszę o sprzątanie kościoła mieszkańców domów – nry: 105, 645, 824, 333.