OGŁOSZENIA

Parafii Matki Bożej Frydeckiej – Jaworzynka Trzycatek


Niedziela – 29 Zwykła                              22 października 2017

Przedostatnia niedziela miesiąca października obchodzona jest jako Światowy Dzień Misyjny, rozpoczynając jednocześnie Tydzień Misyjny. Składkę dzisiejszej niedzieli przeznaczymy na cele misyjne. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.

Dzisiaj przy wyjściu z kościoła będzie można włączyć się w ogólnopolską inicjatywę ustawodawczą „Zatrzymaj aborcję” polegającą na poparciu ustawy zapobiegającej aborcji ze względów eugenicznych.  Gorąco zachęcam do złożenia swego podpisu pod projektem ustawy chroniącej życie ludzkie. Potrzebny będzie pesel.

Dzisiaj po południu o godz. 15.00 zapraszam na nabożeństwo różańcowe. Modlić się będziemy w intencjach misyjnych Kościoła.

Nabożeństwa różańcowe będą odprawiane w poniedziałek, środę, czwartek i piątek o godz. 17.30, natomiast we wtorek i sobotę po Mszy św. o godz. 8.00.

W środę o godz. 17.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek o godz. 17.00 cotygodniowa adoracja Najśw. Sakramentu.

W sobotę, 28 października, przypada święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Jest to dzień imienin Księdza Biskupa Tadeusza Rakoczego. Modlić się będziemy w intencji Biskupa Seniora.

W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego. Nasz kościół został konsekrowany 17 października 1999 roku, czyli 18 lat temu. Za tę świątynię oraz wszystkich budowniczych i darczyńców chcemy się wspólnie modlić.  Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na opał dla budynku probostwa.

W przyszłą niedzielę o godz. 9.00 odbędzie się spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

Od przyszłej niedzieli można składać zalecki za zmarłych, za których modlić się będziemy w pierwszym tygodniu listopada.

 Bóg zapłać za utrzymanie czystości naszego kościoła. Jeszcze przez najbliższy tydzień proszę o sprzątanie kościoła mieszkańców domów – nry: 607, 930, 630, 875.