OGŁOSZENIA DIECEZJALNE

ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W SPOTKANIU MODLITEWNYM NA POGRANICZU TRZECH PAŃSTW

Jest już tradycją, że w miesiącu sierpniu teren pogranicza trzech państw (Czechy, Słowacja, Polska) oraz trzech diecezji (żilińska, ostrawsko-opawska, bielsko-żywiecka) staje się miejscem wyjątkowego wydarzenia religijnego. Tegoroczne spotkanie przypada w 100. lecie objawień maryjnych w Fatimie, w roku 300. rocznicy koronacji Obrazu Matki Bożej Królowej Polski na Jasnej Górze, w roku 140. rocznicy objawień Maki Bożej w Gietrzwał- dzie oraz w 25. rocznicę powstania naszej diecezji.

Zapraszam wszystkich Diecezjan wraz z Duszpasterzami do udziału w uroczystościach na tzw. Trójstyku. Przekraczając granice państw chcemy umocnić misyjny zapał, by dając świadectwo wiary wyjść do wszystkich, którzy żyją z dala od Boga i utracili kontakt z Kościołem. Bez względu na to, po jakiej stronie granicy mieszkamy, jesteśmy jednym Kościołem Jezusa Chrystusa i mamy tę samą Matkę-Maryję, która jest naszą Orędowniczką i Wspomożycielką. Niech Trójstyk okaże się – po raz kolejny – miejscem spotkania ludzi modlących się o dar Bożego pokoju i jedność między narodami.

Tegoroczne uroczystości odbędą się w liturgiczną uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej (sobota, 26 sierpnia). Początek o godzinie 9.30 w kościele pw. Matki Boskiej Frydeckiej w Jaworzynce Trzycatku, skąd – po krótkiej modlitwie – wyruszymy procesyjnie na Trójstyk, gdzie sprawowana będzie Msza święta z udziałem wiernych trzech narodów.

W oczekiwaniu na spotkanie, wszystkich polecam opiece Matki Bożej Frydeckiej i z serca błogosławię.

+ Piotr GREGER Wikariusz Generalny

POMOC DLA POSZKODOWANYCH W WYNIKU NAWAŁNIC NA POMORZU

Ogólnopolską akcję pomocy koordynuje Caritas Polska.

Aby pomóc materialnie należy wysłać SMS z hasłem

WICHURA pod numer 72052      (koszt 2,46 zł z VAT)

lub dokonać wpłaty na konto Caritas Polska

PL 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384

– z dopiskiem WICHURA.

Bliższe informacje dotyczące sposobów pomocy można odnaleźć na stronie internetowej www.caritas.pl.

Z apelem o wsparcie modlitewne i materialne dla dotkniętych skutkami ostatnich nawałnic, zwrócił się również przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki. Prosimy również o modlitwę za osoby poszkodowane i świadczące im pomoc oraz ludzką solidarność w czynie i słowie w obliczu nieszczęścia.